Jesteś tutaj: Kolekcja gekonów orzęsionych, grupy hodowlane 2013
Projekt Winkler & Radecki.
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone.

Liczniki
Red Harlequin

Grupę planowałam założyć odkąd pierwszy raz ujrzałam osobniki tej odmiany. Jednak z powodu znikomej ich dostępności, udało się je zdobyć dopiero po kilku latach hodowli. Gekony zostały dobrane ze względu na czerwone zabarwienie. Znaczenia na grzbietach i bokach są kremowo-żółte. Celem projektu jest intensyfikacja tych kolorów i uzyskanie pięknego, czerwonego potomstwa. Zarówno samiec jak i samica Persymona posiadają piękną, szeroką strukturę głowy, którą to cechę, mam nadzieję, przekażą potomstwu.
Kolekcja gekonów orzęsionych Correlophus ciliatus, grupy hodowlane 2014

(zobacz grupy hodowlane: 2012, 2013)
Aion II, Red Harlequin
Euforia, Red Harlequin
Persymona, Red Extreme Harlequin
Grupa Extreme Harlequin

Odmiana Extreme Harlequin jest jedną z najbardziej niejednorodnych, a gekony do niej klasyfikowane mogą diametralnie różnić się wyglądem. Założeniem tego projektu jest uzyskanie jak najbardziej mozaikowatego potomstwa o silnie zaznaczonej cesze Extreme. W 2014 toku do grupy dołączyła niezwykłej urody samica Shalotta, bardzo wyglądem podobna do samca.
Inferno, High Contrast Extreme Harlequin
Denga, Exreme Harlequin
Grupa Black & Cream Full Pinstripe

W chwili obecnej projekt oparty jest na dwóch osobnikach, których zabarwienie jest wyjątkowo kontrastowe. Kolor podstawowy to ciemna, niemalże czarna czekolada, a znaczenia Pinstripe oraz Harlequin są kremowe. Grupa została założona celem uzyskania młodych identycznych z rodzicami. Eksperymentalnie do grupy została włączona rudawa samica Ticolour.
Dante, Black & Cream Full Pinstripe
Inkwizycja, Black & Cream Full Pinstripe
Grupa Pinstripe Harlequin

Samiec charakteryzuje się wyraźnie zaznaczoną cechą Pinstripe. Samiczka jest pierwszym i najstarszym gekonem w hodowli. Jednocześnie jest bardzo zaborcza i nie toleruje innych samic. Para ta w przeszłości dawała potomstwo Partial Pinstripe.
Kermit, 95% Pinstripe Harlequin
Ebola, Fire
Grupa Red Bicolour

Grupa obecnie składa się z dwóch samiczek i samca charakteryzujących się głęboką i intensywną barwą czerwoną. Ponadto znaczenia Alhamry są delikatnie zielonkawe.
Beleth, Red bicolour
Bazinga, Red Bicolour
Pandora, Cream & Red Pinstripe
Alhamra, Red Bicolour
Hagath , Super Stripe/Tri-stripe
Shalotta, High Contrast Extreme Harlequin
Dracarys, Red Extreme Harlequin
Grupa Super Stripe

Grupa osobników Full Pinstripe, o bardzo grubych pasach. Założona celem uzyskania potomstwa możliwie podobnego do samicy Hagath.
Abaddon, Super Stripe
Sunshine, Super Stripe